PŘEJEME VÁM DO NOVÉHO ROKU MNOHO DOBRÝCH LIDÍ PO VAŠEM BOKU, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, POHODU A TAKY SPOUSTU RADOSTÍ S VAŠIMI PEJSKY.

A protože je starý rok už za námi, zaslouží si také malé ohlédnutí…. Začnu smutně… letos nás opustili tři velké psí osobnosti… Colins v Anglii, veteránka Avril a nečekaně i Boyle. S láskou na ně budeme vzpomínat a nezapomněli jsme ani u stromečku za ně zapálit svíčku.

A co se za ten rok přihodilo veselého? Spousta našich odchovů slavila velké úspěchy a dokončila šampionáty různých zemí a my jim všem moc gratulujeme a děkujeme za péči a reprezentaci naší CHS – Dexter dokončil šampionáty Česka a Slovenska, Grandšampiona a Šampiona WDK a stal se hrdým otcem dvou vrhů, Drew se stal Šampionem Slovenska, Grandšampionem, Šampionem Rumunska a jeden CACIB mu chybí do titulu nejvyššího Interšampion, Egon se stal Českým a Slovenským junioršampionem a má našlápnuto i na tituly vyšší, jen k tomu potřebuje další výstavní sezónu, ale také ostatní se umísťovali krásně na výstavách a odnesli si několi CACů, CAJCů, BOJů, Eliot, Engee, Flower, Free Hayley... atd. atd. Naše Elka se stala hrdou Veteránšampionkou a jsme moc rádi, že se jí i dalším 6 sourozencům stále daří a jsou zdraví. Báthory získala letos titul Český a Slovenský šampion, Rumunský šampion, Grandšampion, Šampion WDK a Interšampion a to i přes zranění, které nás na jaře potkalo a které nás hodně potrápilo (šlápla na zmiji). Whisky slavila úspěchy na dráze i na výstavách a reprezentovala ČR na Mistrovství Evropy v Estonsku. Ale co je nejdůležitější, stala se maminkou vrhu F Ar´Daroth a odchovala 8 krásných štěňátek, kteří začínají vystrkovat růžky a nejednou už se umístili na bednách na výstavách a proběhli se i závěrečných kruzích. (Flower Ar´Daroth v 9 měs 2x V1 CAJC BOJ, BOG3, Free Hayley V1,CAJC,BOJ BOG3). Flower poprvé zkusila i běhat a to hned na Klubovém coursingu WDK v Pecínově a všem ukázala, že nám roste talent: 1.místo ve skupině JUNIOR RUN, že u toho stačila zlomit paničce žebro, když ji zapomněla pustit je vedlejší :-D). Egon také dokončil splnění licence a dokonce se zúčastnil dvou závodů a myslím si, že letos ho čeká Mistrovství Evropy také. Lojzíkovi běhání také jde, takže kluci pravděpodobně pojedou spolu. Letos jsme se také byli na Evropské výstavě ve Welsu a Báthorčino 3.místo byl nádherný úspěch.

Ale také jsme se zúčastnili i několika krásných dobročinných akcí, buď osobně a nebo jako sponzoři. Nádherná akce Venouškův memoriál, kdy výtěžek byl věnován na vlkodavy v nouzi byla krásná akce pořádaná Petrou Jiskrovou a už se těšíme na další ročník. Také jsem letos pořádala dva výcvikové víkendy na Vysočině, setkání Ar´daroťáků na Béďově a tradiční týdenní dovolená Slunečnice a také v poslední řadě Silvestrovskou vycházku.Všechno to byly myslím vydařené akce, takže další rok nás čeká repete.

Také nesmím zapomenout, že náš Guinness se stal hrdým tatínkem dvou vrhů (našeho F Ar´Daroth a ,,V“ Brigtness ve Švédsku), děti se mu opravdu povedly a máme z nich velkou radost a ještě větší z toho, že je Gimeček stále ve výborné kondici a i když už má sedm křížků na krku, pořád mu to krásně běhá. A v neposlední řadě musím zmínit také náš nový přírůstek Banshee Killkapi, našemu černému čírtěti, která už ukázala jak na klubovce, tak na MVP v Nitře, že to bude osobnost :-D. Je to velice bystrá, akční a nezničitelná divoženka a všichni jsme z ní doma jak se říká ,,připosraní“ :-D.

Také musím poděkovat mé kamarádce Janě Oudové za zrenovování našich stránek a vytvoření nádherného promovidea.

A co nás čeká tento nový rok?

Rádi bychom štěňátka po Whisce i po Báthory, tak snad to v tomto roku zvládneme a když ne, tak se z toho také nezblázníme. Whisky by měla začít hárat každou chvílí a pojede na krásného bílého a akčního psa do Německa. No a na Báthory čeká ženich ve Finsku. Z obou vrhů si nechat štěňátko nemůžeme, ale pokračování naší linie jsme si samozřejmě zajistili. Z obou plánovaných vrhů se už štěňátka zadávají, tak doufejme že to klapne a čekatele nezklameme, i když na jaře bude krýt i Jana naši Daenerys Ar´Daroth, štěňátka budou i po Dextrovi, Egonovi a jak to tak vypadá i po Gimovi. Takže štěňat bude dost a bude z čeho vybírat. Také nás letos čeká velký vlkodaví svátek. Klub WDK pořádá 2.7.-5.7.2020 EIWC což je Světový kongres Irských vlkodavů a také Klubovou výstavu pořádanou ku příležitosti 25. výročí založení klubu WDK. Naše firma coolzada bude také jedním z mnoha sponzorů. Velice se těším na galavečer, odborné přednášky i na výstavy samozřejmě, ale hlavně na setkání s přáteli. Program a více na https://fiwc2020.pageride.cz/.

Závěrem ještě jednou přeji hodně psích radostí a ať potkáváte jen samé fajn lidi… moc se těším na další akce (výcvikové víkendy, společné procházky, výstavy, které si umíme s kamarády fakt užít, těším se na dovolenou na Slunečnici, na naši akci Tatran tour a Pavian tour, ale i na závody a obzvlášť i na cestování do nových zemí, třeba zrovna na to krytí).

Ať je ten nový rok 2020 šťastný a ať nám nikoho nesebere… to je moje vroucné přání!