CMKU/IW/2739/07
Nar. 13.6.2007
Nůžkový skus, chybí LD 4, světlejší oko

Zemřela 13.5.2015

Ajka je naším prvním vlkodavem. Je to žíhaná fena nádherné stavby těla, kulturistického osvalení a lehčí hlavy. Již na pohled je jasné, že je to sportovec tělem i duší a i když je to už babička, pohyb je jejím největším koníčkem. Nyní má své nejlepší léta za sebou (již se dostavila arthróza a máme trochu vratké koleno), ale navzdory všem důchodcovským nezdarům, nasadí vražedné tempo a viditeně si užívá každou procházku.

Aja (7)

Je nadšená pro každou práci. Na cvičáku byla nejvzornější pes, nezastavila se ani před agility a 10km túra pro ni byla průměrnou procházkou.

Aja (2)

Ajuška se v srpnu 2011 stala maminkou jedenácti štěňátek. Dvě štěňata zůstala u nás doma a spolu s mamkou a dvěma psy tvoří nerozlučnou smečku. Ajuška byla nad míru vzorná a čistoná mamina. I teď občas chodí holkám umývat zadky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale i přes veškerou její vitalitu a optimismus do života, musela Ajka několikrát navštívit operační sál. Poprvé na císařský řez (při porodu, následkem silou stahů, praskla děloha), podruhé torze žaludku (sama si včas přišla říct, že jí není dobře a tak díky včasnému zásahu a jejímu silnému srdci vše dopadlo velmi dobře) a potřetí na mastektomii spojenou s kastrací. Ze všech zákroků se Ajuška vzpamatovala velmi rychle a obvykle už za dva dny proháněla kočky po zahradě.

Aja (1)