CMKU/IW/3819/11
Nar.7.8.2013
82cm,nůžkový skus

ANNA- Anička -Hoví je velmi vitální, stále veselá a usměvavá a dobře naladěná plavá fenka z našeho chovu, která bohužel utrpěla v pouhých 8 týdnech života komplikovanou zlomeninu nohy. Bohužel byla špatně diagnostikována. Řešila se zlomenina nohy, následovaly operace, ale nehledala se příčina zlomeniny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zlomenina se zhojila a po dlouhých rehabilitacích, akupunktuře a dalším, nebyl výsledek úplně perfektní. Stále kulhala, takže v jednom roce věku po důkladném vyšetření se určila teprve příčina jejího handicapu. Anička prodělala v těch 8 týdne infarkt míchy, ochrnula a nožku si přisedla. Občas se toto stane při porodu ( Anička se narodila jako první v pořadí), kdy štěně zůstane dlouho v porodních cestách, vytvoří se aneurysma a je to!

Anna (5)

Anička se zotavila, ale zůstaly jí samozřejmě následky. Je to podobné, jak u lidí po mozkové mrtvici. Takže na pravou půlku těla je méně pohyblivá (např. se nemůže poškrábat na pravé straně), neslyší na pravé ucho (ale to jí vyhovuje, když se jí potvůrce nechce poslechnout, dělá že neslyší) a neohýbá zadní pravou tlapku v záprstí, ta zůstala bez reakce. Ale to jí naprosto nebrání v tom, aby žila plnohodnotně. Běhá jak divá, dokonce je z našich psů největší lovec, ujde na vycházkách to co ostatní, nijak jí tento handycap nevadí. Je úžasné, jak se pes dokáže vyrovnat naprosto se vším.

Anna (2)

Anička měla jít k mé kamarádce, ale po těch dlouhých peripetiích, léčení, rehabilitacích, cvičení a spávání s námi v posteli to už nešlo a kamarádka se za ní občas jezdí podívat a přemlouvat nás… Prostě je to naše sluníčko.

Anna (3)

Anna (1)

Anna (7)