CMKU/IW/3083/08
Nar.22.8. 2008
Bon.kód: 0000000001d000
Plnochrupý,skus kleště, 96cm

Zemřel 29.1.2015 na akutní selhání srdce.Stačil nám vychovat našeho mladšího Guinnesse, ze kterého nám udělal také tak skvělého psa, jako byl on. Zůstala po něm velká díra v mém srdci a bude nám chybět asi navždy….

Connor byl velmi mohutný 96 cm vysoký, černý pes s krásnou samčí hlavou, tmavým okem a velmi klidnou, přátelskou a skvělou povahou, což zdědil po svých předcích, kteří měli canisterapeutické zkoušky. Otec Quaid vom Alpetal je z Německa a ve svých momentálně 10,5 letech je stále v dobré kondici. Babička Tina di Talao se dožila úžasných 9let, 6 měsíců.V Connorově rodokmeni najdeme psy s věkem dožití10 let, 11 let, 10let a 6 měsíců, 8 let apod… Connorova maminka Blackie of Stadlewood byla (bohužel uhynula v 6 letech na torzi žaludku) velmi mohutná černá fena s krásným elegantním pohybem. Oba rodiče byli úspěšně výstavně vedeni. S Corym jsem výstavy bohužel neabsolvovala, protože to v té době nebylo mojí prioritou, nevěděla jsem jak na to a také z důvodu absolutního nezájmu ze strany chovatele, což mě dnes mrzí, ale se skoro 6 letým psem už se těžko začíná.

Kokyn (1)

 

Kokynek, tak říkáme našemu černému „Panu Psovi“. Kdyby byl Kokyn člověkem, mohli bychom si ho představit, jako statného muže, ve fraku, s vycházkovou holí, mohutným knírem a cylindrem. Tento pes je takový anglický gentleman. Když nemusí, nespěchá. Dámám se dvoří. Když je nával ke kýblu s vodou, Kokynek nejdříve pustí všechny psí slečny a až po té se sám napije. Rázně vysvětlí každému drzému psovi, jak by se měl slušně chovat. S ostatními „Pány Psi“ se drží ve vzájemné úctě a nevšímá si feneček toho druhého. Hrdě si hlídá svoji smečku a stará se o ni.

Kokyn (5)

I když působí poněkud vážným dojmem, je to miláček, mazlíček. Má úžasnou, klidnou povahu a jen tak něco ho nerozhodí. Když mu přeci jen dojde tpělivost, třeba nad mladším psem Guinnessem, nadá mu a hned potom se vrací do svého klidu.

Kokyn (2)

Stejně, jako ostatní naši psi, i Kokyn zbožňuje vycházky. Ale dává přednost kratším, kde si může počíst hodně pesemesek.

Kokyn (4)