19.+21.7.2021 proběhlo krytí našeho GUINNESSE AR´DAROTH von der EICHENKOPPEL s Whisky – DEW TULLAMORE AR´DAROTH

Je to opakované spojení a tak trochu s nejistým výsledkem. Jak si asi umíte spočítat, Guinness je zasloužilý veterán, za chvilku mu bude 9 let. Tohle spojení již jednou proběhlo v roce 2018, štěňátka se narodila  v lednu 2019 a vyrostla do krásy. Narodilo se 7 štěňat, a protože tohle byla za 15 let chovu moje první liniovka, všechna štrěňata zůstala zde v ČR, abych mohla sledovat jak se jim bude dařit a jak porostou a zda splní mé očekávaní, které jsem si od tohoto plánovaného vrhu slibovala. Dopadlo to velice dobře,všichni, ale úplně všichni jsou plnochrupí, s nůžkovýmn skusem, 5 jich je již zbonitováno a půjdou do chovu s krásnými bonitačními kódy, chybí Fanynka ( Finlandia) a Fikus a ti půjdou k bonitaci teď na podzim.Ti co chodí na výstavy ( jsou 3) všichni mají již titul Junioršampiona a pokračují ve své výstavní karieře dál. Free Hayley a Fee Bee nyní mají naplánovaná krytí a já jim velice ráda pomohu v založení nových pokračovatelů a věřím , že se jejich majiteům bude dařit a budou mít radost z chovu tak úžasného plemene, jakým vlkodav je.

Jak všichni víte, z tohoto vrhu jsem si chtěla nechat Aničku ( Flower Ar´Daroth) , ale osud to zařídil jinak, Pavlínce a Ianovi zemřel od Jany Buchi veterán Grahamek, takže jsem ji s čistým svědomím svěřila jim , aby je rozveselila a zaplnila prázdné místo v srdíčku a udělala moc dobře. Krásně se do toho oba pustili, velmi ji milují, později k ní přibyla do rodinky i Guinnevra Ar´daroth a ,,Anička “ je úplně úžasná holčička, válcuje coursingovou dráhu, ale i na výstavách se nenechává zahanbit. Takže nyní je ten správný čas i na tu moji druhou Aničku :-D, pokud to klapne a podaří se.

Whisky je zasloužilá maminka, ( máme doma její dceru Grace), porod zvládla vždy úplně bez problémů a komplikací levou zadní,je v perfektní kondici, v červnu ještě běžela závody ( startovala se svou dcerou Flower) a myslím, že se nenechala zahanbit. Raději jsme udělali všechna vyšetření včetně sonografie, zda nemá po porodu nějaké srůsty, anomálie a pod,, přece je jí už 5 let, srdíčko má naprosto v pořádku, stěry dopadly také na výbornou, tak už jen nechat to osudu.

Guinness je ve svých 8,8 letech stále v perfektní kondici, srdce má stále 0 bodů, absolvoval důkladnou seniorskou prohlídku ( srdce,jaterní testy, ledviny, krve,oční tlak, ale i spermiogram). Bohužel zde už se objevila nějaká patologie, na zamrazení spermatu do Frozenu už to není, ale stále tam i v jeho věku čilé spermie jsou i když už ne v takovém množství).

Takže jsme to nechali přírodě, oba jsou zkušení, nebylo jim potřeba pomáhat a uvidíme jestli to klapne

NA TATO ŠTĚŇATA NEBEREME REZERVACE! JIŽ JSOU VŠICHNI DOPŘEDU ZADANÍ A PŮJDOU DO SVĚTA ZAHRANIČNÍM CHOVATELŮM