Vítejte na stránkách chovatelské stanice Irských vlkodavů AR´DAROTH.

Co sem napsat? Že pořídit si první štěně Irského vlkodava bylo to nejlepší, co mě mohlo v životě potkat? Že je to nejúžasnější tvor na světě? Že chovat vlkodava není koníček, ale životní styl? Ano, je to tak. Ale k tomu, abych si mohla plnit sen, mám podporu mé skvělé rodiny, která chtě-nechtě přizpůsobila svoje koníčky a zájmy mým a za což jim patří dík.

Děkuji mému muži Martinovi, za trpělivost, kdy každý den neúnavně sbírá bomby na zahradě. Za smysl pro humor, když mu Ajka z nových kožených bot udělala pantofle. Za jeho špatný zrak, kdy přehlédne nějaké ty chlupy v jídle. Za nikdy nekončící zahradnické práce, když zahrabuje krátery od holek. Mé dceři Báře děkuji za veterinární péči, očkování, ošetřování, pomoc při trimování, krmení a venčení, za vytváření stránek, za podporu koníčků své střelené maminky. Druhé dceři Aničce za venčení, krmení, mazlení a trpělivé nekonečné čekání na výstavách. A i když můj syn Pavel už s námi nebydlí, stále občas vyzvedává pejsky na prochajdu, tak mu také děkuji.
Ale také musím poděkovat těm mým ,,kunám“, za to, že vždycky když přijdu zničená a utahaná domů, vítají mě s rozesmátýma tlamičkama, jak kdyby mě měsíc neviděli. Za empatii, kterou mi neustále prokazují a soucítí s námi v dobrém i ve zlém. Za pomoc na zahradě, kdy po sázení velkého záhonu česneku, Hoví zase všechen během 5 minut vysázela (celé léto bych to musela okopávat). Za to, že už nemusím lítat jak blbec po zahradě se sekačkou (tráva už není), za úpravu stromků na bonsaye, za nezištnou pomoc v kuchyni (Kokin uklízí vše co je k jídlu) a další a další.
Poděkuji ještě za skvělé kamarády a přátelé, které jsem si v řadách stejně vlkodavem postižených lidiček našla.

DÍKY!

Momentálně naše CHS vlastní 6 irských vlkodavů a jednu deeří holčičku. Veteránku Elu, její vnučku Whisky, dceru našeho Guinnesse Báthory a malou černou Benshee. Mužská sekce je u nás zastoupena dvěma psími samci Guinnessem, který se nám pomalu přehupuje do veteránského věku také a mladého Lojzíka, kterého jsme si přivezli z Německa a u kterého doufáme, že se hodně naučí od svého staršího parťáka. Zastoupení deeří rodiny je zatím jedna fenka Mihulka, ale počítáme s tím, že určitě nezůstane sama. Už jsme se bohužel navždycky rozloučili s našimi nejstaršími seniory s Ajkou a Connorem, ale pořád zůstávají v našich srdcích.

Naši psi s námi žijí doma, jezdí s námi na dovolenou, prostě jsou právoplatnými členy domácnosti. Pejsky pravidelně očkujeme, odčervujeme a vyšetřujeme. Samozřejmostí je vyšetření srdce, u štěňat na jaterní zkrat a spoustu dalších krevních testů. Holky a Aja jsou v programu na výzkum dědičnosti. Všechny pejsky máme pojištěné. Dlouho a pečlivě vybíráme a prověřujeme vhodnost spojení a hlavně zdravotní stav rodičů a jejich předků. Po majitelích našich štěňat vyžadujeme hlavně lásku a dobrou péči, neradi bychom dávali štěně do kotcového chovu. Netrváme na účastech na výstavách, ale samozřejmě budeme velmi rádi, když budou chodit a prezentovat naši CHS. Za to nabízíme chovatelský servis, zdarma úpravu našich psů, pomoc při výchově, předvedení na výstavách, zapojení v případě zájmu do coursingu atd.

Pořádáme pravidelné vycházky a akce, zajišťujeme každoroční fajn dovolenou v kempu v Jižních Čechách, výcvikové a turistické víkendy, nově budeme každoročně pořádat setkání Ar´Daroťáků. Účastníme se s našima pejskama různých historických akcí (např. Keltské dny v Karlově pod Pradědem, Lughnasad Násavrky) a plánujeme také turistické víkendy po krásách naší vlasti. A to vše s našimi vlkodavými i nevlkodavými kamarády. Všichni jsou zváni!