KENNEDY VON THERESIENSTEIN a BELLA JOHNSTON AR´DAROTH

A protože všechni Ar´daroťáci mají úspěch, v naší CHS jsou štěňata dlouho dopředu zadána, děláme import do země původu a úspěch se neodpouští, opět se k nám donesly zprávy , že máme v nepořádku všechno kolem vrhu D, ( již jednou jsme měli kontrolu na udání z FÚ na vrh C a vše bylo v naprostém pořádku), rozhodla jsem se zveřejnit naše náklady na vrh D.

Tato štěňata byla odchována  u majitelky feny z naší CHS, na tento vrh jsme zapůjčili naši chovatelskou stanici ze dvou důvodů, jednak momentálně nemáme žádnou chovnou fenu, máme spoustu zájemců o štěně z CHS Ar´Daroth a také jsme chtěli vybrat krycího psa sami  a rádi jsme pomohli začínající chovatelce nastartovat budoucí úspěšnou chovatelskou stanici. Za zapůjčení CHS jsme smluvně dohodli obvyklou cenu a to jedno štěně dle našeho výběru ( DREW). Vše bylo předem smluvně podloženo a sepsáno, kopie poslána na klub s potřebnými doklady.Zajistili jsme veškerý servis ohledně krytí, papírování, vystavení PP, importů a pod.

Dále jsme měli náklady a zaplatili  :

-krytí 1000 EUR ( 28 000,-Kč)

-poplatek za převedení na zahraniční účet z banky 20 EUR = 560,- Kč

-krycí poplatek WDK ´250,-Kč

-hotel 2400,- Kč

– cesta, benzin  1800,-Kč

-vyšetření krve, progesteron 600,-Kč

-cestovní pojištění  200,-Kč

-Průkazy původu včetně poplatků za vystavení importních PP  4800,-Kč

– balíčky pro nové majitele á 500,-Kč  4000,-Kč

oboječky, vitamíny , cestovné na ko.vrhu nepočítáme

—————————————————————————————————

celkem 42 610,-Kč

zajistili jsme zájemce

zisk z prodeje štěňat náleží majitelce feny ,neboť náklady na odchov vrhu ( krmení, očkování) jsou nemalé. Daně byly řádně zaplaceny.Jako kompenzaci našich nákladů (42 610,-Kč) jsme si vzali druhé štěně fenku ( Dew Tullamore Ar´Daroth).A tímto bych případné pomlouvače a udavače chtěla ujistit, aby si ušetřili práci a opravdu všechny krytí, vrhy poctivě daníme a všechno máme v naprostém pořádku